חנוכה חג האורים

בכ"ו בכסלו תשכ"ה, ב' דחנוכה 1 בדצמבר 1964, בחג האורים,  התגשם רעיון מיזוג המועצות המקומיות הדר רמתיים ומגדיאל למועצה מוניציפלית אחת בשם "הוד השרון".
בטקס המרגש של המיזוג נאמר: "יהא חן המקום על יושביו וחן היושבים על המקום, נאחל לעצמנו להיות ראויים לשם החדש ונזכה לראות בגידולו ושגשוגו של היישוב "הוד השרון". על החתום ראש מועצת הדר רמתיים – בנימין אבן וראש מועצת מגדיאל – ברוך ליטאי.

בחנוכה התקיימה במגדיאל תהלוכת לפידים שהשתתפו בה תלמידי המושבה מגדיאל, שצעדו ולפידי השעווה הארוכים בידיהם, בתחתית הלפיד מעל כף היד האוחזת היה עיגול קרטון  שהגן מטפטוף השעווה החמה על ידיהם. התהלוכה היתה במרכז המושבה מגדיאל מסביב לבית הכנסת, "גן הבנים" וברחוב אוסישקין – כיום דרך מגדיאל.

חניכי תנועת הנוער "המכבי הצעיר" של מגדיאל ורמתיים השתתפה במרוץ הלפיד השנתי לזכר המכבים שתחילתו היתה במודיעין, ליד קברי החשמונאים, ומשם הועברו הלפידים לכל חלקי הארץ.  המרוץ הסתיים במגרש בית הספר ממלכתי א' ברחוב בן גמלא, כיום מגרש חנייה, שלידו עמד בית המכבי הצעיר של רמתיים, כיום בית ויצ"ו.

 

 

 

בבתי הספר במושבה הועלו מחזות בנושא  גבורת החשמונאים ומלחמתם  ביוונים, מעטים מול רבים. אחת ההצגות היתה "חנה ושבעת בניה" המספר על האם חנה שלא היתה מוכנה להפר את חוקי היהדות בהקריבה את משפחתה.
בסוף החגיגות כמובן נהנו התלמידים מסופגנייה חמה ומתוקה במילוי ריבה.

                                                                            

 

   

רשמה:             

שמחה קליין, הצריף הראשון