יוסקה אריאלי, בן 66, תושב הוד השרון מאז שנות ה-50, אב לארבעה סב לשמונה נכדים. יוסקה הוא מוסד של איש אחד.
תשאלו את העולים, כולם מכירים אותו ויודעים את כתובתו, יוסקה עוזר לכולם בכל ענין ובכל שעה שיפנו אליו. מדוע? "כי לפני 48 שנים עזר לי אלוהים, היום אני יכול לעזור לאחרים ועושה כפי יכולתי".
והוא עושה הרבה, בעיצה, ממון ומילה טובה: ישיג מקרר, יביא מכונת כביסה, אחרי שעות העבודה, תמיד מוכן לארגן העברת רהיטים עם הטנדר שלו. לזה יסייע בהשגת דירה ולאחר בהתקנת מצבה, את משפחת ק` יקח לשוק בכל יום שישי ואת לריסה לימד להדליק נרות שבת. היה זה יוסקה אשר יזם וערך סדר פסח גדול לעולים, כשהוא ובני משפחתו מסיבים עמהם. הרבה טרח עד שיסד עם ותיקים אחרים את העמותה למען העולים, ועוד רבות הן תוכניותיו.
מזה שנים רבות יוסקה הוא הרוח החיה של בית הכנסת ברמות השבים, תפילה, חג או בר מצוה לכל ידאג וכל זאת בצניעות, דביקות ויראת שמים.
יוסקה נולד ב-1926 למשפחת מילבאואר בגליציה המערבית, כאשר נכנסו הרוסים ב-1939 נהפך עליהם הגלגל. עם הכיבוש הגרמני נמלט בעזרת תעודות מזויפות להונגריה, קשר קשר עם הפרטיזנים, הוסגר ונמלט ורק בדרך נס ניצל. בן 17 והוא פעיל בהברחת ילדים יהודים מהונגריה, הודות לקשריו "וזהותו הנוצרית". כך גם הציל את אביו אשר הגיע ארצה לפניו. משנחשפה זהותו, נמלט לבולגריה ומשם דרך תורכיה עלה לא"י, כביכול חייל בצבא הפולני. במשך שנתיים וחצי שרת בבריגדה, במלחמת השחרור השתתף כחובש, נשא לאשה את רות בת רמות השבים יחד הקימו את ביתם בהוד השרון ובית חרושת למזרונים. כיום הוא בעל מפעל אלקטרוני ליצירת פוך סינטטי כאשר בנו הצעיר מסייע בידו.
איש חם, טוב וישר הוא יוסקה, לבו וביתו פתוחים תמיד.
על פעילותו הענפה ועל תרומתו לקהילה ולחברה החליטה הועדה להעניק לו את התואר "יקיר העיר הוד השרון" לשנת 1993.