חקלאות ופרדסנות כללי 

המתנה הכי פופולרית בארה"ב היתה ארגזים של פרי הדר.
תָפּוּז=תָפּוּחֵ זָהָב
פַּרְדֶס, (בשפה הפרסית)= הפרוש המילולי - "מוקף בחומה",.
מהמילה פרדס נגזרה המילה, "פָּרָדַיִיס" = גן עדן.

התפוזים הגיעו למערב במאה ה-15 על ידי מגלה הארצות הפורטוגלי, וַאסְקוּ דָה גַאמָה, שחזר מסין עם שתילי תפוז לפורטוגל, ומשם לספרד ולארצות הים התיכון, וכך הגיעו גם לישראל. 

פרי התפוז הגיע לארץ במאה ה-18 מפורטוגל, לכן בערבית שמו: פּוֹרְטקָל. וענף ההדרים החל להתפתח בארץ. אבל, עד לתחילת המאה ה-19 לא היו גידולים משמעותיים בארץ ישראל.  אוכלוסייתה היתה דלילה.

באמצע המאה ה-19 מתרחש ביפו, נס. בפרדס של אָיוּבּ, מתגלה עץ תפוזים שעבר כנראה במשך השנים  התפתחות גנטית טבעית, עד שיום אחד איוב שם לב , כי העץ שלו נותן פרי שהוא שונה מפרי התפוז הרגיל. הוא רואה כי יש איזו התפתחות של זן טבעי, שמוכר כיום והחל ביפו, והתפרץ בכל אזור הים התיכון והוא- זן ה"שָמוּטִי".

ה"שמוטי" היה ועדיין מיוחד, צורתו אוֹבָלִית, בעל מתיקות קבועה, מועט גרעינים והמיוחד בו, שקליפתו העבה קלה לקילוף ואין בו מיץ.  גילו כי קל לשלוח אותו באוניות, משלוח ארוך.

אז החלה המהפכה ביפו, נטעו בה פרדסים רבים, אלפי דונמים של שמוטי.
כל התפוזים מישראל הם מ JAFFA-(יפו), המוצר הכי ותיק בארץ ישראל.
הגמלים ומשאיות הבודדות שהיו, הובילו מהפרדסים את התפוזים לנמל, שבו מוקמים קואופרטיבים.

בשנת 1938, בארץ נטועים כ-30.000 דונם פרדסים .
כשהמדינה הוקמה הפרדסנות היתה בשיאה. אך, לאורך השנים הפרדסים הלכו ונעלמו. הסיבות לכך האורבניזציה-עִיוּר, התרחבות הערים, בעיות מים וכוח עבודה דל.

פיתוח זני ההדרים הוא סיפור מורכב מאד. מכון וולקני הצליח להוציא סדרת זנים- כמו: אוֹר – קלמנטינה, שהם בעלי חיי מדף ארוכים.

רשמה: שמחה קליין, הצריף הראשון., 2021