ליד הרמזורים בפינת דרך רמתיים,(דרך השרון לשעבר) ורחוב בן-גוריון עמד מבנה ישן ומוזר. בסוף שנות התשעים הייתה כוונה  להפוך את המקום לבית ממכר למכוניות, שנים נמצא בו בית מלאכה לליפוף מנועים חשמליים ולתיקונם, כיום, 2017 נמצא "קפנטו".

מבנה ישן זה הוא בבחינת עדות היסטורית לא רק בהתפתחות הוד-השרון, כי אם גם בתולדות ענף הפרדסנות בארץ, מכיוון שהוא מנציח שלב בהתפתחות שיטות השקיה בפרדס.
בימיה הראשונים של הפרדסנות באזור, הונהגה בה השקיה מתעלת בטון הנמשכת לכל אורך הפרדס בקצהו. המים היו נשפכים מתוך ברז גדול לתוך כעין חבית בטון רדודה, ודרך חור בצידה מעל תחתיתה היו יוצאים אל תעלת בטון שבה היה מול כל רווח בין שורות העצים מעין סכר. להשקיה בשורה מסוימת היו סותמים בשק אסוף לכעין פקעת את מעבר המים בסכר שמולה, ואז היו המים יוצאים מתעלת הבטון וזורמים לאורך השורה. לעצים היו גומות השקיה גדולות ("צלחות"), ובעזרת טוריה היו המים מועברים לכל גומה לפי התור.
בהמשך הזמן יובאה מקליפורניה שיטה משוכללת יותר - "השקאה קליפורנית". בשיטה זו הוזרמו מים לאורך הפרדס באמצעו - בצינור בטון עם פתחים מול השורות והייתה אפשרות להזרים את המים לימין או לשמאל. בשיטה זו היו תעלות העפר קצרות יותר, ופחות מים נספגו ואבדו באדמה חולית לפני שהגיעו לייעדם.
שיטה זו נפוצה במהירות, ולשם ייצור צינורות הבטון הוקמו בתי חרושת מיוחדים לכך במקומות שונים בארץ, ונבנו להם מבנים מתאימים. אחד מהם הוא המבנה הניצב כיום ליד הרמזורים (עוד אחד היה על גבול כפר מל"ל וכפר-סבא, וגם הוא עודו ניצב בצד הכביש).
"חגיגה" זו לא נמשכה זמן רב. הביקוש של "השקאה קליפורנית" נגמר די מהר, ונוסו גם שיטות השקיה אחרות, כגון השקיה מצינורות פח. רובם הגדול של בתי-החרושת לצינורות בטון ("צינורות מלט", כפי שקראו להם) הושבתו, וביניהם גם אלה שבאזור השרון.
תקופה ארוכה המבנה עמד ריק, עד שבעלי יוזמה מעולי גרמניה ראו בו מקום טוב להצגת סרטים ובימים ההם אין בית קולנוע בהוד-השרון (ואף לא טלויזיה ווידאו, כמובן). האמצעים הדלים, כנראה, איפשרו רק הצגת סרטים ישנים, בעיקר סרטי ראינוע.
כעבור זמן קצר נמצא לראינוע של הוד השרון משכן יותר מכובד ואז נהפך המבנה לבית מלאכה לליפוף מנועי חשמל.
בזמן האחרון הולכת וגוברת במדינה המודעות לשימור אתרים שהם בבחינת ציוני דרך לתולדות ההתיישבות בארץ. אין ספק, שהמבנה האמור הוא ציון דרך כזה, ומן הראוי שפרנסי הוד-השרון ידאגו לכך, שבכל שימוש שייעשה במבנה זה תישמר צורתו המקורית.

(מרגלית יוסקה, בית החרושת לצינורות מלט")

נמצא ברחוב בן גוריון צפון פינת דרך רמתיים